اهدای جوایز رسانه‌ای صلاح الدین سلجوقی در هرات

دومین جشنوارۀ “جوایز رسانه‌ای صلاح الدین سلجوقی در هرات” به مناسبت سوم می روز جهانی آزادی مطبوعات برگزار شد. این جشنواره رسانه‌ای از سوی انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان با حضور مقام‌های محلی هرات، استادان دانشگاه، خبرنگاران، مدیران رسانه‌ها و فرهنگیان هرات در سالن غازی مان الله خان در هرات برگزار شد.

فیصل کریمی برگزار کننده و رییس انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان می گوید که هدف از برگزاری جشنواۀ جوایز رسانه‌ای صلاح الدین سلجوقی در هرات، تشویق جامعه رسانه‌ای، ایجاد رقابت سالم حرفه‌ای بین خبرنگاران و رسانه‌های محلی و تقدیر از فعالیت‌های برتر رسانه‌ای هرات  است.

به گفته او بهترین فعالیت‌های رسانه‌ای هرات در ۱۲ بخش از سوی هیئت داوران متخصص و با تجربه در یک روند رقابتی مشخص شدند و تندیس ویژه و جوایز این جشنواره را از آن خود کردند.

در همین حال محمد آصف رحیمی والی هرات با شرکت در این جشنواره،  از برگزاری این جشنواره به نیکویی یاد کرد و گفت که خوب است که از کارهای رسانه ای برجسته و حرفه ای تقدیر شود. او دریافت این جوایز رسانه‌ای را به برندگان آن تبریک گفت.

از سوی دیگر آریا روفیان رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، از برگزاری این جشنواره در هرات ستایش کرد و تاکید که این جشنواره زمینه افزایش رقابت سالم در بین خبرنگاران و رسانه ها فراهم خواهد کرد.

سهیلا عرفانی رییس دانشکدۀ ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه هرات نیز در سخنرانی در این جشنواره گفت:” جشنواره‌ای که امروز برگزار گردید، باعث انگیزه دهی به بسیاری از کارمندان و رسانه‌های محلی هرات شد و جشنواره‌هایی از این دست می‌تواند جهت رشد رسانه‌ها موثر باشد.”

در این جشنواره ۱۲ فعالیت رسانه‌ای برتر تندیس مقام اول این جوایز رسانه‌ای را بدست آوردند و ۹ تن دیگر که مقام های دوم و سوم را در بخش های مختلف بدست آوردند.

بهترین فعالیت‌های رسانه‌ای هرات در جشنواره جوایز رسانه‌ای صلاح الدین سلجوقی:

  1.  بهترین بسته خبری تلویزیونی: خبرهای آریانا هرات

۲٫  بهترین وبسایت خبری هرات: وبسایت خبری وطن ۲۴

۳٫ بهترین بهترین برنامه تحلیلی: برنامه تحلیلی مکث تلویزیون آسیا

۴٫ بهترین بسته خبری رادیویی: خبرهای رادیو مردم

۵٫  بهترین فعالیت‌ خبرنگاری  در رسانه های اجتماعی: کانال خبری مسج نیوز

۶٫ بهترین گزارش رسانه‌ای: گزارش نقیبه بارکزی

۷٫ بهترین رسانه چاپی هرات: روزنامه  اتفاق اسلام

۸٫ بهترین عکس  ژورنالیستی: عکس کودکان معدن کار از عزت الله علیدوست

۹٫ بهترین گویندگی خبر: اسدالله تیموری گوینده خبر رادیو مردم

۱۰٫ بهترین نوآوری رسانه‌ای: اپلیکیشن هرات من

۱۱٫ بهترین گزارش ورزشی هرات: امیدهای تازه فوتبال ساحلی افغانستان از واسع احمدی

۱۲٫ بهترین برنامه طنزی: برنامه “ایشته خا شد؟” تلویزیون عصر

برای برندگان مقام اول این جشنواره تندیس ویژه جشنواره با طراحی شرکت چشتی، یک بورسیه تحصیلی لیسانس با ۶۰ درصد تخفیف از سوی دانشگاه خصوصی کهکشان شرق اهد شد. شرکت شهاب سیکلت یک عراده موتور سایکل را نیز به یکی از برندگام مقام اول اهدا کرد. بنیاد عاطفی نیز  به ۱۲ برنده جوایزی اهدا نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *